streda, 17. októbra, 01:10
ÚVOD
ZVOLENÁ VÝSTAVA
 
 
Aktuality
Všeobecné informácie
Záštita
Nomenklatúra
Zoznam vystavovateľov
Katalóg vystavovateľov
Záväzná prihláška
Prihláška do katalógu
Katalóg doplnkových služieb
Organizačné pokyny pre vystavovateľov
Výsledky súťaže VINUM LAUGARICIO 2016 - víno
Súťaž VINUM LAUGARICIO - víno a voda
Výsledky súťaže SPIRIT LAUGARICIO 2016 - destiláty
Súťaž SPIRIT LAUGARICIO - destiláty
REKLAMA
www.pravda.sk
hotelier.sk

1.1. - 1.1.1
 


Najlepšie vína a destiláty výstavy VINUM LAUGARICIO 2016

Vychýrené červené vína ako aj kvalitné biele vínne odrody ambicióznych domácich i zahraničných vinárskych regiónov spoločne s pálenkou ponúkol 12. ročník medzinárodnej výstavy vína, vody a destilátov VINUM LAUGARICIO, ktorý sa konal 1. až 2. decembra 2016. V areáli výstaviska Expo Center Trenčín sa predstavilo 54 vystavovateľov, ktorí prezentovali slovenské, české, moravské, rakúske, talianske, španielske a portugalské vína. Medzi vystavovateľmi nebudú chýbať ani výrobcovia destilátov a firmy ponúkajúce obalové i úžitkové sklo a doplnkový sortiment pre vinárov.

  

Výstava VINUM LAUGARICIO sa zaradila medzi významné vinárske podujatia organizované na Slovensku. Tento rok záštitu nad výstavou prevzala ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná. Jej odbornú úroveň zaručuje aj garancia občianskeho združenia Vínna cesta Záhorie.         
                 
Neodmysliteľnou súčasťou výstavy sú súťaže - 10. ročník súťaže Šampión výstavy VINUM LAUGARICIO v sekcii vína pod vedením uznávaného odborníka prof. Ing. Fedora Malíka, DrSc. a 9. ročník medzinárodnej súťaže ovocných a obilných destilátov SPIRIT LAUGARICIO, ktorý je zároveň nominačnou súťažou v rámci Národného salónu destilátov. Výsledky týchto degustačných súťaží, ktoré sa  konali pred výstavou, boli vyhlásené a ocenenia víťazom odovzdané na slávnostnom otvorení výstavy 1. 12. 2016 o 13.00 h za účasti významných osobností ako Milan Kňažko (slovenský herec a politik), Miroslav Dudík (huslista, spevák, upravovateľ ľudových piesní), prof. Dorota Pospíšilová (prvá dáma slovenského šľachtenia viniča - od začiatku jej šľachtiteľskej kariéry bolo uznaných dvadsaťštyri odrôd z jej šľachtenia), prof. Ivan Hričovský (významný slovenský pomológ, odborník a neúnavný propagátor v odbore záhradníctva a ovocinárstva), Imrich Bugár (bývalý atlét, reprezentant Česko-Slovenska v hode diskom, účastník troch olympiád, ktorý v Moskve 1980 získal striebro a rad ďalších ocenení), Vladimír Vůjtek (bývalý český hokejista, ktorý v súčasnosti pôsobí ako tréner, od roku 2011 do roku 2015 bol trénerom slovenskej reprezentácie, s ktorou na MS v Helsinkách a Štokholme získal striebornú medailu) a ďalší.

  

Počas celej výstavy budú mali návštevníci možnosť degustovať súťažné vzorky vína a destilátov  vo verejnom degustačnom stánku ako aj vzorky samotných vystavovateľov. Degustácia vín sa konala opäť  formou  žetónov. Nechýbala ani  gastro zóna s pochutinami k  degustácii a menu k vínu pripravil šéfkuchár Michal Škorec z Diva Restaurant pri Synagóge v Trenčíne, ktorý sa umiestnil v "dvadsiatke" najlepších šéfkuchárov na Slovensku pre rok 2016 podľa týždenníka TREND.

Súťaž Šampión výstavy VINUM LAUGARICIO v sekcii vína sa konala v Trenčíne 14. novembra 2016. Počas 10. ročníka súťaže posudzovali pod odborným vedením prof. Fedora Malíka štyri odborné komisie, zložené z uznávaných degustátorov celkove 137 súťažných vzoriek zo štyroch krajín (Slovensko, Česká republika, Rakúsko a Taliansko). Ocenenie víťaz v kategórii Biele vína suché získalo slovenské víno Rulandské biele, ročník 2015, ktoré vyrobilo vinárstvo Golguz a do súťaže ho prihlásila spoločnosť Food Farm, s.r.o. V kategórii Biele vína polosuché a polosladké získalo opäť najviac bodov a titul víťaz kategórie víno z vinárstva Golguz a to Chardonnay BV, ročník 2015. V kategórii Ružové vína bola udelená len jedna zlatá medaila Cabernetu Sauvignon rosé, ročník 2015, od spoločnosti  Šintavan s.r.o. V kategórii Červené vína najviac bodov získalo a Šampiónom súťaže sa stalo víno Tereziánska frankovka, ročník 2015, od firmy Villa Vino Rača, a.s. V kategórii Šumivé vína bola udelená len jedna strieborná medaila a to sektu Feteasca regala, ročník 2014, od spoločnosti HACAJ s.r.o. Najviac bodov v kategórii Prírodne sladké vína bez rozdielu farebnosti získalo víno Tokajský výber 6- putňový, ročník 2006 od firmy Tokaj & CO s.r.o.

  

Medzinárodná súťaž ovocných a obilných destilátov SPIRIT LAUGARICIO 2016 sa konala 15. novembra v areáli výstaviska Expo Center Trenčín. Šampiónom súťaže sa stal víťazný destilát v kategórii Iné ovocie Oskorušovica ročník 2016 (42%) od spoločnosti St. Nicolaus. Víťazom kategórie Jablko sa stal destilát Jablkovica ročník 2016 (51%) zo Sučianskej domácej pálenice od pestovateľa Jána Pánisa. V kategórii Hruška najviac bodov získal destilát Hruškovica ročník 2014, odrody Williams + Muškatelka, z pálenice Bukovany od pestovateľa Jiřího Malíška. Víťazom kategórie Marhuľa a broskyňa sa stala Marhuľovica ročník 2016 (51%) z pálenice Skalka nad Váhom od pestovateľa Júliusa Strnáda. V kategórii Čerešňa, višňa vyhrala Višňovica ročník 2014 (42%), odrody Višňa lesná, zo spoločnosti Delicia destilería, s.r.o. Víťazom kategórie Hrozno a vínne destiláty sa stala Hroznovica Pálava ročník 2016 (52%) z Pálenice Jur nad Hronom od pestovateľa Petra Károlyiho. V kategórii Slivka získala najviac bodov Slivovica ročník 2013 (52%), odrody Stanley dozriev., od Chateau Selešťany.


Na výstave VINUM LAUGARICIO 2016 sa predstavia...
____________________________________________________________________________________________________________________

Víno Nový Život, s.r.o. - rodinné vinárstvo

Rodinné vinárstvo z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti, doniesli sme akostné a prívlastkové vína z ročníka 2015 a 2016, špecializujeme sa na výrobu regionálnych odrodových vín, rozšírili sme sortiment o dezertné ovocné vína, moderná technologická vybavenosť výroby vinárstva, usilujeme sa o minimalizáciu chemických prísad, zabezpečujeme ochutnávky vína vo vinárstve pre 25 osôb.

www.vinonovyzivot.sk
         
____________________________________________________________________________________________________________________

Poľnohospodárske družstvo Čachtice 

PD Čachtice predstavuje svoju novú značku „Čachtické chotáre“, ktorá bude prezentovať naše vinárske produkty.  Sme najsevernejšou častou Malokarpatskej vinohradníckej oblasti (Vrbovský rajón), ktorá sa vyznačuje vápencovým podložím veľmi podobným ako vo francúzskej oblasti v Burgundsku. Terroir Čahtice charakterizujú vína suché, polosuché a polosladké, aromatické, plné s vyšším extraktom a zemito-minerálnym nádychom. Naše vína získavajú hodnotné ocenenia na slovenských a medzinárodných súťažiach.  Počúvajte dobrú radu, pite víno z pod Čachtického hradu.

www.pdcachtice.sk/sk/vinarstvo
 
   


 
 
____________________________________________________________________________________________________________________

vino-port.sk

Vino-port.sk sa venuje dovozu a predaju kvalitných portugalských vín od malých vinárov. Portugalské slnko, klíma aj pôda vytvárajú vynikajúce podmienky pre zrod hrozna. Približne 250 autochtónnych odrôd zase zabezpečuje pre našinca nové, nezvyčajné vína a odhaľuje dosiaľ nepoznané chute.

www.vino-port.sk
         
____________________________________________________________________________________________________________________

Villa Vino Rača a.s.

Spoločnosť Villa Vino Rača a.s. je pokračovateľkou slávnych vinárskych tradícií od roku 1949, na ktorú  nadviazala v roku 2004 založením akciovej spoločnosti. Vinárstvo obhospodaruje 30 ha viníc, z čoho je 45 % Frankovky modrej. Kvalitu vín zabezpečujú najmodernejšie technológie, ktoré používame pri spracovaní hrozna a výrobe vína.

Dominantné odrody: Frankovka modrá (Račianska frankovka, Tereziánska frankovka), Muller Thurgau, Tramín červený, Cabernet sauvignon, Chardonnay.

www.villavinoraca.sk
           
____________________________________________________________________________________________________________________

Mitoma Vrbice s.r.o.

Firma Mitoma Vrbice s.r.o. predstaví svoje Mladé vína, Svatomartinské, Akostná, Prívlastkové a vybrané druhy špeciálnych vín.
Predstaví výrobu svojich nových vín za použitia suchého ľadu- požitá pri niektorých bielych odrodách.

www.mitoma.cz
 
 

 
 
____________________________________________________________________________________________________

Vinařství Štěpán Maňák

Rodinné Vinárstvo zo Žádovic blízko Kyjova, hospodári na devätnástich hektároch viníc v troch vinárskych tratiach, s veľmi priaznivou polohou. Vinice sú ošetrované v systéme integrovanej produkcie. Vinárstvo používa najmodernejšie dostupné technológie, vlastní viac ako 60 barrikových sudov a každý rok 1/3 obnovuje, v týchto sudoch zrejú biele i červené vína a dokonca aj vína slamové. Väčšina vín má rad ocenení, vrátane každoročného zaradenie do Národnej súťaže Salon vín vo Valticiach. Vinárstvo je držiteľom troch šampiónov svetových súťaží pod patronátom OIV v Paríži. Súbežne však väčšina vín z vinárstva získalo ďalšie cenná umiestnenie v domácich i svetových súťažiach.

www.vinarstvi-manak.cz
 
____________________________________________________________________________________________________

VINALMA, s.r.o.
 
VINALMA, s.r.o. je výhradným dovozcom španielskeho vína z vybraných vínnych pivníc (bodegas) spoločností ANECOOP S. Coop, Bodegas Riojanas S.A., Bodegas Torreduero S.A., Herederos del Marqués de Riscal, Vivanco Bodegas, Bodegas Martín Códax S.A., Hijos de Antonio Barceló, S.A., Bodegas y Vinedos Casa de la Ermita, S.L. Zaoberá sa tiež exportom slovenských vín  a ich propagáciou doma i v zahraničí.
 
www.vinalma.sk
 
        
Editio Vinifera

V spolupráci so slovenskými vinohradníkmi a vinármi vznikla nová produktová línia Editio Vinifera – vínorodá edícia. Pri jej zrode stála myšlienka vyzdvihnúť jedinečnosť slovenských vín v rámci spoločnej stredoeurópskej vinárskej identity.
Editio Vinifera® je produktová lína, v ktorej Vám prinášame limitované série vín z tradičných odrôd a slovenských novošľachtencov, ročníkové i neročníkové. Na ich tvorbe sa podieľajú slovenskí vinohradníci, vinári a enologička Edita Ďurčová. Cuvée s prívlastkom Tradition predstavujú výnimočnosť spojenia veľkých odrôd v danom priestore a čase. Cuvée s názvom novo vyšľachtenej slovenskej odrody prinášajú vzájomnú interakciu slovenskej originality a časom overenej klasiky.
 "Všetky vína z našej vínorodej edície sú vyrobené z hrozna pochádzajúceho z vinohradov známych slovenských producentov: Mira Petrecha, Milana Pavelku, Laca Šeba, Karola Motyku, PD Čachtice. Pri tvorbe jednotlivých cuvée hľadáme harmóniu. Chceme ju nájsť v úprimných vínach s jednoznačnou pečaťou pôvodu a svojským charakterom každého z nich. Ich spoločnou črtou je typický štýl Editio Vinifera: jemnosť, sviežosť, ľahkosť, elegancia a celková vyváženosť chutí."

2% z predaja vín Editio Vinifera sú určené na podporu kreatívnych aktivít mentálne znevýhodnených ľudí.

www.vinalma.sk/editio-vinifera
 


____________________________________________________________________________________________________

TOKAJ&CO, s.r.o.
 
Spoločnosť TOKAJ&CO, s.r.o. je najväčším producentom tokajských vín na Slovensku. Svojou činnosťou nadväzuje na tradičnú výrobu tokajských vín s chráneným označením pôvodu. Spoločnosť obhospodaruje 156 ha v tokajskej vinohradníckej oblasti, kde sa venuje pestovaniu tradičných odrôd - Lipovina, Furmint a Muškát žltý. Na výrobu vína používa hrozno výlučne z vlastných vinohradov. Víno zreje v tufových pivniciach starých 500 až 600 rokov, pri priemernej teplote 9-12 °C v dubových sudoch. Pýchou firmy je historická vínna pivnica zo 14. storočia, ktorá je Národnou kultúrnou pamiatkou. Vína spoločnosti TOKAJ&CO. sa pravidelne umiestňujú na najvyšších miestach vinárskych súťaží doma a v zahraničí.

www.tokaj.sk
   
 
____________________________________________________________________________________________________

Fedor Malík & Syn.
 
Vinárstvo a vinohradníctvo Fedor Malík & syn. Vám ponúka vína z Modry, z Malých Karpát, z našich vinohradov. Vďaka redukovaným úrodám, náročným zeleným prácam a trvalo udržateľnému prístupu bez použitia herbicídov sa nám z hrozna z prvotriednych modranských vinohradov darí dorábať vína s komplexným prejavom. Základom vinifikácie sú moderné technológie s dôrazom na prirodzený vývoj a autenticitu vína. Vína sú určené pre náročných ľudí, ktorí vo víne hľadajú príbeh, myšlienku a charakter.
 
www.fedormalik.sk
 
   
_____________________________________________________________________________________________________________________

Vinařství Krist
 
Úspešný moravský vinár Tomáš Krist zbiera jedno ocenenie za druhým. Z domácich a zahraničných súťaží si priviezol už zhruba 70 medailí. Nadväzuje na rodinné skúsenosti s výrobou vína, ktoré spracováva najmodernejšími technológiami (metóda riadeného kvasenia s následnou jablčno-mliečnu fermentáciou a doškolováním v dubových sudoch typu barrique). S vinárstvom začal v roku 1996 a počas 15 rokov sa dokázal dostať medzi popredné moravskej vinára.
 
www.vinarstvikrist.cz
   
____________________________________________________________________________________________________

Chateau Freistadt
 
Chateau Freistadt prináša vína prémiovej rady z Hlohoveckých vinohradov. Hlavným motívom ochrannej značky Chateau Freistadt sú tri ruže, ktoré sú synonymom pre označenie mesta, pretože Hlohovec je mestom ruží. Symbolizujú tradíciu, súčasnosť ale i budúcnosť, ktorá je tu s nami ako kvalitné archívne víno s jeho históriou. Chateau Freistadt ponúka 11 najkvalitnejších odrôd bieleho hrozna a 7 odrôd modrého hrozna, z ktorých pripravili úžasné biele, červené a jedno ružové vínko.
 
www.chateaufreistadt.sk
   
____________________________________________________________________________________________________

a ďalší ...

Agriprint, Olomouc, ČR
 
Daniela Pataiová, Hájna Nová Ves, SR

Diva Restaurant pri Synagóge, Trenčín, SR

Dubovský & Grančič vinárstvo, Svätý Jur, SR

Fedor Malík & syn., s.r.o., Modra, SR
 
František Packa - VINOP, Vinosady, SR
 
Freistadt s.r.o., Hlohovec, SR

Gourmet Gallery, s.r.o., Poprad, SR

Chateau Modra, Modra, SR
 
Ing. Peter Vatrt - Anva, Dolné Vestenice, SR
 
MADUC Matúš Dudo, Modra, SR
 
Michal Nemček, Nitrianske Sučany, SR
 
Mitoma Vrbice, s.r.o., Vrbice , ČR
 
Mliečna farma Braunvieh, Slovenská Ľupča, SR
 
MOVINO spol. s.r.o., Veľký Krtíš, SR
 
Národný salón destilátov, SR

Naše pole, s.r.o., Bratislava, SR

Negri - Peter Mezey, Okoličná na Ostrove, SR

Old Herold, s.r.o., Trenčín, SR
 
Oliva verde, Trenčín, SR
 
Olivas, Banská Bystrica, SR
 
Peter Ščepán - Vinovin, Vinosady, SR

Pivnica Radošina, s.r.o., Trnava, SR
 
Poľnohospodárske družstvo Čachtice, Čachtice, SR
 
Poľnohospodárske družstvo Vajnory, Bratislava, SR
 
Rebita, s.r.o., Púchov, SR
 
Rona, a.s., Lednické Rovne, SR
 
Šintavan s.r.o., Šintava, SR
 
Tokaj & CO, s.r.o., Malá Tŕňa, SR
 
Vinná cesta Záhorie, o.z., Skalica, SR
 
Vetropack Nemšová, s.r.o., Nemšová, SR
 
Vinalma, s.r.o., Trenčín, SR

Vinárstvo Kopeček, s.r.o., Skalica, SR

Vinárstvo Srholec, Skalica, SR
 
Vinařství Bábíček/Vacenovský, Ratíškovice, ČR
 
Vinařství Krist, s.r.o., Milotice, ČR
 
Vinařství Štěpán Maňák, Žádovice, ČR
 
Vínko Klimko, Modra, SR

Víno Horváth, Skalica, SR
 
Víno Levice, s.r.o., Bratislava, SR

VÍNO-MASARYK, s.r.o., Skalica, SR
 
Víno Matyšák, Pezinok, SR

Víno Nový Život, s.r.o., Nový Život, SR

vino-port.sk, Nitra, SR

VINS Winery, s.r.o., Vinosady, SR
 
Vinum Kult, Trenčín, SR
 
Víno Nitra, Nitra, SR
 
Vladimír Krátky - Milktrade, Trenčín, SR
 
Vojtech Markovics, Vinosady, SR
 
Wineglass s.r.o., Bratslava, SR

WINTERBERG Winery, Skalica, SR
 
 
_____________________________________________________________________________________________________________________
 
Vážení obchodní partneri,


dovoľujeme si Vás pozvať k účasti na 12. ročníku medzinárodnej výstavy vína, vody a destilátov VINUM LAUGARICIO, ktorá sa bude konať v dňoch 1. - 2. decembra 2016 v areáli výstaviska Expo Center a.s. v Trenčíne.

Výstava VINUM LAUGARICIO sa zaradila medzi významné vinárske podujatia organizované na Slovensku. Cieľom výstavy je vytvoriť priestor pre prezentáciu vinárskych firiem, výrobcov a dovozcov vína, vody a destilátov, ako aj výrobcov a predajcov zariadení pre vinohradníkov a vinárov, výrobcov obalového i úžitkového skla a doplnkového sortimentu. Vystavovateľom chceme ponúknuť
možnosť nadviazať nové kontakty v odbornej a distribučnej sieti s prevádzkovateľmi hotelov, reštaurácií, gastroprevádzok a obchodov, ako aj so širokou verejnosťou.

Záštitu nad výstavou VINUM LAUGARICIO 2016 prevzala ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná.

Odbornú úroveň výstavy zaručuje aj spolupráca odborných garantov - Zväz hotelov a reštaurácií SR, Zväz vinohradníkov a vinárov
Slovenska.

Neodmysliteľnou súčasťou výstavy VINUM LAUGARICIO je odborný sprievodný program, ktorému dominujú súťaže Šampión výstavy VINUM LAUGARICIO v sekcii vína a vody a SPIRIT LAUGARICIO v sekcii destiláty.

Vážení obchodní partneri, výstava VINUM LAUGARICIO poskytuje ideálnu príležitosť na Vašu propagáciu. Budeme radi, keď využijete našu ponuku prezentácie a stretneme sa na výstave v Trenčíne.

EXPO CENTER a.s., Trenčín
organizátor


A A A