streda, 17. októbra, 01:10
ÚVOD
ZVOLENÁ VÝSTAVA
 
 ZÁHRADKÁR 2016
Aktuality
Všeobecné informácie
Záštita ministra
Nomenklatúra
Sprievodný program
Zoznam vystavovateľov
Katalóg vystavovateľov
Organizačné pokyny pre vystavovateľov
Prihláška
Prihláška do katalógu
Katalóg doplnkových služieb
Fotogaléria
REKLAMA
www.pardon.sk
www.beta.sk


V poradí už 22. ročník veľtrhu Záhradkár bol v stredu (6.4.) o 10.30 h slávnostne otvorený spoločne s výstavami Včelár, Poľovníctvo a Zdravý životný štýl.

Slávnostného otvorenia sa zúčastnili Jaroslav Baška (poslanec NR SR a predseda TSK), Anton Stredák (štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR), Jozef Habánik (rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne), Jozef Gašparík (primátor mesta Dubnica nad Váhom), Eduard Jakubek (predseda Republikového výboru Slovenského zväzu záhradkárov), Ľudovít Gál (predseda Slovenského zväzu včelárov), Miroslav Maxon (predseda Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory), Martin Barbarič (generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR), Ivan Hričovský (čestný predseda Republikového výboru Slovenského zväzu záhradkárov), Juraj Korček (tajomník Republikového výboru Slovenského zväzu záhradkárov), Július Forsthoffer (tajomník Združenia výrobcov liehu a liehovín na Slovensku), Ľudmila Bučková (vedúca služobného úradu a regionálna hygienička Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Trenčíne), František Grácz (výkonný riaditeľ Zväzu chovateľov koní na Slovensku), Jozef Dukes (konateľ spoločnosti Forte Extra a spoluzakladateľ veľtrhu Záhradkár), Rajmund Rapaič (tajomník oblastnej komory Slovenského poľovníckeho zväzu v Trenčíne) a za organizítorov privítal všetkých prítomných hostí a návštevníkov Pavol Hozlár (generálny riaditeľ výstaviska EXPO CENTER a.s., Trenčín).

Tento rok sa na výstavisku Expo Center Trenčín prezentuje 243 vystavovateľov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a Chorvátska.

Súčasťou slávnostného otvorenia veľtrhu Záhradkár bol aj tradičný krst knihy - ďalšej novinky v rámci obľúbenej edície Praktické rady záhradkárom z vydavateľstva Plat4M Books. Do života bola uvedená publikácia z pera Ing. Ivana Valla - TRÁVNIKY pre krásu, šport a relax, ktorá len nedávno prišla na pulty kníhkupectiev na Slovensku.

 
 
 

Návštevníci sa môžu tešiť aj na bohatý sprievodný program. Nielen pre odborníkov, ale aj pre laickú verejnosť sú určené prednášky na témy Rezistentné odrody jabloní a Pestovanie rôznych druhov ovocných drevín od Ing. Evy Šidovej, PhD., ktorá zároveň povedie poradňu v oblasti ovocinárstva, kvetinárstva, zeleninárstva, sadovníctva ale aj ochrany rastlín proti chorobám a škodcom. Zaujímavá bude aj prednáška Celoročná ochrana zeleniny záhradného architekta Martina Čurdu. Ukážky rezu ovocných stromov predvedie priamo v areáli trenčianskeho výstaviska predseda Slovenského zväzu záhradkárov Ing. Eduard Jakubek, ktorý zároveň pre návštevníkov organizuje súťaž v reze ovocných stromov. V prvý deň veľtrhu poteší svojich dlhoročných priaznivcov svojou účasťou aj prof. Ing. Ivana Hričovského, DrSc., ktorý sa v rámci prednášky bude venovať problematike Jarných prác v záhrade. V sobotu budú mať návštevníci možnosť pánovi profesorovi položiť otázky počas diskusie s názvom Ovocinárske dialógy. Na otázky právnej poradne budú počas veľtrhu odpovedať pán Juraj Korček a JUDr. Vladimír Zajac.

Veľtrh Záhradkár je určený pre všetky vekové kategórie. Pre dospelých sme tento rok pripravili novinku. V prvý deň sa bude konať odborná degustácia ovocných a obilných destilátov pod názvom „Pálenô Matúša Čáka“ a následne ďalšie dni je pre návštevníkov pripravená laická (návštevnícka) súťaž v ochutnávke destilátov, ktorá sa vyhodnotí posledný deň veľtrhu 9. apríla. Návštevník, ktorý sa najviac hodnotením priblíži k víťaznej vzorke odbornej degustácie získa vecnú cenu. O tom, že aj naša mládež má naďalej blízko k prírode sa budú návštevníci trenčianskeho výstaviska môcť presvedčiť vďaka výtvarnej súťaži študentov na tému ROČNÉ OBDOBIA V ZÁHRADE. Atraktívna bude aj výstava a ukážky jarných aranžmánov, ktoré budú predvádzať študenti Strednej odbornej školy záhradníckej z Piešťan.A A A