piatok, 25. mája, 14:05
ÚVOD
ZVOLENÁ VÝSTAVA
 
 VINUM LAUGARICIO 2015
Aktuality
Všeobecné informácie
Sprievodný program
Zoznam vystavovateľov
Katalóg vystavovateľov
Záštita ministra
Odborná garancia
Podklady pre vystavovateľov
Nomenklatúra
Organizačné pokyny pre vystavovateľov
Súťaž VINUM LAUGARICIO - víno a voda
Výsledky súťaže VINUM LAUGARICIO 2015 - víno a voda
Súťaž SPIRIT LAUGARICIO - destiláty
Výsledky súťaže SPIRIT LAUGARICIO 2015
Fotogaléria
REKLAMA
www.vinoteka-vinaren.sk
____________________________________________________________________________________________________


Príďte do Trenčína ochutnať najlepšie vína a destiláty výstavy VINUM LAUGARICIO 2015


Na 11. ročníku medzinárodnej výstavy vína, vody a destilátov VINUM LAUGARICIO, ktorý sa koná do 27. novembra 2015 v  areáli výstaviska Expo Center Trenčín nájdete 65 vystavovateľov, ktorí  prezentujú slovenské, české, rakúske, talianske, španielske, maďarské, ukrajinské a poľské vína. Medzi vystavovateľmi nechýbajú ani výrobcovia destilátov a firmy ponúkajúce obalové i úžitkové sklo a doplnkový sortiment  pre vinárov.

  
  
____________________________________________________________________________________________________

Výstava VINUM LAUGARICIO 2015 je už slávnostne otvorená...

Slávnostného otvorenia výstavy VINUM LAUGARICIO (26.11. 2015 o 13.00 h) sa zúčatnili – Ivan Gašparovič (exprezident SR), Jaroslav Baška (predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja), Prof. Alfred Rakoczi Tombor Tintera (honorárny konzul SR v Burgenlande a senátkonzul rakúskeho vinárskeho spoločenstva OEVE /ORDO EQUESTRIS VINI EUROPAE/), Jozef Habánik (rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne), Jozef Štrba (podpredseda Žilinského samosprávneho kraja), Jozef Gašparík (primátor mesta Dubnica nad Váhom), Marek Harbuľák (generálny sekretár Zväzu hotelov a reštaurácií SR v zastúpení prezidenta Patrika Bočkaya), Jaroslav Machovec (riaditeľ Vinařského fondu ČR), Pavel Krška (riaditeľ Národného salónu vín ČR) a za organizátorov privítal všetkých prítomných hostí Pavol Hozlár - generálny riaditeľ výstaviska EXPO CENTER a.s., Trenčín.
Aj tento rok bolo súčasťou otvorenia vyhlásenie výsledkov súťaží – Šampión výstavy VINUM LAUGARICIO v sekcii vína, Medzinárodná súťaž ovocných a obilných destilátov SPIRIT LAUGARICIO a súťaž o najlepšiu prírodnú a minerálnu vodu AQUA LAUGARICIO. Ocenenia víťazom odovzdali známe osobnosti ako Pavol Hammel (hudobná legenda), Róbert Petrovický (slovenský hokejový útočník, majster sveta z roku 2002), Mária Vaškovičová (správkyňa Nadácie Krištáľové krídlo), Zdeno Cíger (tréner slovenskej hokejovej reprezentácie), MUDr. Miroslav Šorf (riaditeľ Nemocnice s poliklinikou v Novom Meste nad Váhom), Milan Cagala (čestný prezident Zväzu strojárskeho priemyslu SR), Róbert Rybníček (predseda predstavenstva Futbalového klubu AS Trenčín), Eduarda Jakubeka (predseda Slovenského zväzu záhradkárov) a prof. Ivana Hričovského (čestný predseda Slovenského zväzu záhradkárov).
 
 

 
 


Súťaž Šampión výstavy VINUM LAUGARICIO 2015


Šampión kategórie Biele vína suché (I.1)

Rulandské šedé, ročník 2014
prihlasovateľ: Ing. Roman Janoušek (SR) • výrobca: Ing. Roman Janoušek • kategória I.1 • body 86,00
Šampión kategórie Biele vína polosuché a polosladké (I.2, I.3)
Pálava, ročník 2014
prihlasovateľ: ELESKO, a.s. (SR) • výrobca: ELESKO, a.s. • kategória I.3 • body 88,75
Šampión kategórie Ružové vína (II.4, II.5, II.6)
Cabernet Sauvignon, ročník 2014
prihlasovateľ: Food Farm, s.r.o. (SR) • výrobca: Vinárstvo Golguz  • kategória II.5 • body 88,00
Šampión kategórie Červené vína (III.7, III.8, III.9)
Račianska Frankovka, ročník 2013
prihlasovateľ: Villa Vino Rača, a.s. (SR) • výrobca: Villa Vino Rača, a.s. • kategória III.7 • body 88,75
Víťaz kategórie Šumivé vína (IV.10, IV.11, IV.12, IV.13)

Sekt Pálfy ROSE
prihlasovateľ: Víno Nitra, spol. s r.o. (SR) • výrobca: Víno Nitra, spol. s r.o. • kategória IV.10 • body 88,75
Cena mimoriadnej kvality v kategórii Vína spod kožky a likérové (V.14, V.15, V.16, V17)
Tokajská výberová esencia, ročník 2003
prihlasovateľ: Tokaj & CO, s.r.o. (SR) • výrobca: Tokaj & CO s.r.o. • kategória V.17 • body 90,25
Víťaz kategórie Prírodne sladké vína bez rozdielu farebnosti (VI.18)
Rulandské biele ľadové, ročník 2012
prihlasovateľ: Food Farm, s.r.o. (SR) • výrobca: Vinárstvo Golguz  • kategória VI.18 • body 89,00

Súťaž AQUA LAUGARICIO 2015

Víťazom kategórie tichých vôd je „Korytnica minerálna voda neperlivá“ (Amos-Services s.r.o.), ktorá bola ohodnotená 18,75 b.
Víťazom kategórie vôd s obsahom oxidu uhličitého je „Budiš minerálna voda perlivá“ (Slovenské pramene a žriedla, a.s.), ktorá získala rovnaký počet bodov (18,75).
Strieborná medaila v „tichej“ kategórii bola udelená výrobku  „Minerálna voda Santovka nesýtená“ (Li+, s.r.o..) s počtom bodov 17,75.
Ostatnú striebornú medailu v kategórii sýtené, získalo médium  „Zlatá studňa jemne sýtená“ (Slovenské pramene a žriedla, a.s.)  obodovaná na 17,50 bodu.

Súťaž SPIRIT LAUGARICIO 2015

Víťaz kategórie Jablko (A)
Jablkovica - Gala, ročník 2014
pestovateľ: Pálenica Skalka nad Váhom • koncentrácia alkoholu: 52% • body 44,00
Víťaz kategórie Hruška (B)
Hruškovica - Williams, ročník 2015
pestovateľ: OLD HEROLD, s.r.o. • koncentrácia alkoholu: 52% • body 44,00
Víťaz kategórie Marhuľa a broskyňa (C)
Marhuľovica - Marhuľa bergeron, ročník 2013
pestovateľ: Mokas a.s. • koncentrácia alkoholu: 42% • body 47,66
Šampión výstavy v kategórii Slivka (D)

Slivovica dozrievaná, ročník 2012
pestovateľ: Delicia Destilería  • koncentrácia alkoholu: 42% • body 48,66
Víťaz kategórie Čerešňa, višňa (E)
Čerešňovica - Čerešňa divá, ročník 2015
pestovateľ: ALDEMAR, s.r.o. • koncentrácia alkoholu: 52% • body 48,00
Víťaz kategórie Hrozno a vínne destiláty (F)
Hroznovica - Muškát moravský, ročník 2011
pestovateľ: Pálenica Jelšovce, s.r.o. • koncentrácia alkoholu: 52% • body 48,00
Víťaz kategórie Iné ovocie (G)
Dulovica - Dula “Nostalgija”, ročník 2010
pestovateľ: Destilarija Zarić • koncentrácia alkoholu: 40% • body 48,33

____________________________________________________________________________________________________

Milovníci vína sa stretnú v Trenčíne


Vychýrené červené vína ako aj kvalitné biele vínne odrody ambicióznych domácich i svetoznámych zahraničných vinárskych regiónov spoločne s pálenkou a prvotriednou pramenitou vodou zo Slovenska ponúkne 11. ročník medzinárodnej výstavy vína, vody a destilátov VINUM LAUGARICIO, ktorý sa bude konať 26. až 27. novembra 2015 v areáli Expo Center Trenčín. Medzi vystavovateľmi nebudú chýbať ani výrobcovia obalového i úžitkového skla a doplnkového sortimentu.

Neodmysliteľnou súčasťou výstavy VINUM LAUGARICIO je odborný sprievodný program, ktorému dominujú súťaže - 9. ročník súťaže Šampión výstavy VINUM LAUGARICIO v sekcii vína pod vedením uznávaného odborníka prof. Ing. Fedora Malíka, DrSc., ktorý je tvorcom moderného vinárskeho povedomia Slovákov a 8. ročník medzinárodnej súťaže ovocných a obilných destilátov SPIRIT LAUGARICIO, ktorý je zároveň nominačnou súťažou v rámci Národného salónu destilátov. 
   
 
Návštevníci budú mať možnosť počas celej výstavy degustovať súťažné vzorky vína a destilátov vo verejnom degustačnom stánku ako aj vzorky samotných vystavovateľov. Degustácia vín sa bude konať opäť formou žetónov.

Nebude chýbať ani gastro zóna s pochutinami k degustácii a menu k vínu pripraví koliba SALAŠ ZBOJSKÁ, ktorá ponúkne kvalitnú tradičnú slovenskú kuchyňu. Aj tento rok sa môžu návštevníci zapojiť do tomboly o atraktívne ceny od vystavovateľov, na základe zlosovateľného kupónu, ktorí dostanú spolu so vstupenkou.
 


Na výstave VINUM LAUGARICIO 2015 sa predstaví...

____________________________________________________________________________________________________

Vinárstvo Šintavan


Spoločnosť Šintavan s.r.o. vznikla v roku 1996, na základe bývalého roľníckeho družstva a pokračuje v tradícii vinohradníctva v tejto oblasti. Vinohrady sa rozprestierajú v Nitrianskej vinohradníckej oblasti, Šintavskom vinohradníckom rajóne, v katastri vinohradníckej obce Vinohrady Nad Váhom, na vinohradníckom hone Ružová /Ruženná / hora na miernom juhozápadnom svahu, na ľavom brehu rieky Váh,na úpätí Považského Inovca, v nadmorskej výške186 m nm.
Hlinito piesočnaté pôdy na sprašovej nive naplavenín Váhu, dodávajú našim vínam osobitný teroárový charakter, sú jedinečné a u milovníkov slovenských vín si získali dôstojné miesto.
     


      
 
 Vinárska výroba v spoločnosti sa neustále rozvíja a zdokonaľuje. Pri výrobe akostných a prívlastkových vín sú štandartné postupy odkalovania muštov, aplikácia čistých kultúr vínnych kvasiniek, riadené kvasenie a zrenie červených vín minimálne jeden rok v nových dubových sudoch rôznych objemov. Na začiatku celého procesu je starostlivý výber hrozna, jeho šetrné a rýchle spracovanie na kvalitnej spracovateľskej linke. V pivnici je víno dalej čírené, filtrované a zreje. Súčasťou výroby sú klimatizované sklady a automatická plniaca linka. Vína sa predávajú vo vlastnej predajni v areáli spoločnosti.

Každoročne sú naše vína oceňované na prestížnych vinárskych výstavách na Slovensku ale aj v zahraničí. Prioritou vinárstva Šintavan je vyrábať vína, ktoré sú odrodovo typické, skrátka poctivé Šintavské.
 
www.sintavan.sk
 
 
____________________________________________________________________________________________________

LYRA


LYRA je symbol, ktorého kvality sa snažíme vložiť do našej čokolády. Napĺňa nás neustále zdokonaľovanie a prekonávanie výsledkov, ktoré predtým boli cieľmi. Vyberáme suroviny, v ktorých vidíme možnosti a s pokorou ich pretvárame do našej čokolády. Zbierame skúsenosti aj u pestovateľov na kakaovníkových plantážach a snažíme sa pochopiť čokoládu v celej jej neuveriteľnej komplexnosti od výsadby malého stromčeka až po výber toho najlepšieho obalu na hotový výrobok.
LYRA je ručne vyrábaná čokoláda. Naša čokoláda potrebuje ľudský dotyk, pretože dotyk je vyjadrením dôvernosti. V jazyku dôvernosti sú odhaľované tajomstvá a náš cieľ je odhaliť čo najviac tajomstiev čokolády.
 
 
LYRA si želá pohladiť naše zmysly. Príroda čisto a úprimne ponúka naplnenie zmyslov. Priroda obnovuje a pripomína nám že ju nemôžeme opustiť. Preto vyberáme iba najkvalitnejšie prírodné produkty:  kakao z kakaovníkov criollo a trinitario FINO DE AROMA, čo je len asi 6% ceľkovej svetovej produkcie kakaa, plantážne kakao z rôznych oblastí Kolumbie, trstinový cukor, prírodnú vanilku, lyofilizované ovocie, scukornatené lupene kvetov, kalifornské mandle, škoricu zo Sri Lanky, Morello čerešne…  A to všetko bez pridania chemických, či aromatických látok.
 
  
____________________________________________________________________________________________________

VINIUM a.s.


Spoločnosť VINIUM a. s. Velké Pavlovice je v súčasnej dobe jedným z najväčších výrobcov vín v Českej Republike. Táto spoločnosť vyrástla priamo z koreňov vínnych kríkov, na úrodnej pôde Moravy. Vinium má svoje sídlo v srdci tradičnej vinárskej oblasti - v metropole moravského vinárstva vo Veľkých Pavloviciach; ich víno sa rodí na ploche takmer 2500 hektárov.
VINIUM a. s. sa zameriava na široké spektrum odrôd. Biele vína sa spracovávajú metódou priameho lisovania a riadeného kvasenia. Modré odrody hrozna sú spracované ako tradičnou metódou, tak kvasením vo vinifikátoroch alebo unikátnou modernou technológiou thermo-flash. Vína zrejú v nereze a niekoľko litrov červeného vína zreje v drevených sudoch. Taktiež vyrábajú exkluzívne kolekcie prívlastkových vín a vybraných akostných vín.

www.vinium.cz
 
____________________________________________________________________________________________________

Vinařství Štěpán Maňák

Rodinné Vinárstvo zo Žádovic blízko Kyjova, hospodári na devätnástich hektároch viníc v troch vinárskych tratiach, s veľmi priaznivou polohou. Vinice sú ošetrované v systéme integrovanej produkcie. Vinárstvo používa najmodernejšie dostupné technológie, vlastní viac ako 60 barrikových sudov a každý rok 1/3 obnovuje, v týchto sudoch zrejú biele i červené vína a dokonca aj vína slamové. Väčšina vín má rad ocenení, vrátane každoročného zaradenie do Národnej súťaže Salon vín vo Valticiach. Vinárstvo je držiteľom troch šampiónov svetových súťaží pod patronátom OIV v Paríži. Súbežne však väčšina vín z vinárstva získalo ďalšie cenná umiestnenie v domácich i svetových súťažiach.

www.vinarstvi-manak.cz

 
 
   
 
____________________________________________________________________________________________________

VINALMA, s.r.o.

 
VINALMA, s.r.o. je výhradným dovozcom španielskeho vína z vybraných vínnych pivníc (bodegas) spoločností ANECOOP S. Coop, Bodegas Riojanas S.A., Bodegas Torreduero S.A., Herederos del Marqués de Riscal, Vivanco Bodegas, Bodegas Martín Códax S.A., Hijos de Antonio Barceló, S.A., Bodegas y Vinedos Casa de la Ermita, S.L. Zaoberá sa tiež exportom slovenských vín  a ich propagáciou doma i v zahraničí.
 
www.vinalma.sk
     
 

                

Editio Vinifera


V spolupráci so slovenskými vinohradníkmi a vinármi vznikla nová produktová línia Editio Vinifera – vínorodá edícia. Pri jej zrode stála myšlienka vyzdvihnúť jedinečnosť slovenských vín v rámci spoločnej stredoeurópskej vinárskej identity.
Editio Vinifera® je produktová lína, v ktorej Vám prinášame limitované série vín z tradičných odrôd a slovenských novošľachtencov, ročníkové i neročníkové. Na ich tvorbe sa podieľajú slovenskí vinohradníci, vinári a enologička Edita Ďurčová. Cuvée s prívlastkom Tradition predstavujú výnimočnosť spojenia veľkých odrôd v danom priestore a čase. Cuvée s názvom novo vyšľachtenej slovenskej odrody prinášajú vzájomnú interakciu slovenskej originality a časom overenej klasiky.
 "Všetky vína z našej vínorodej edície sú vyrobené z hrozna pochádzajúceho z vinohradov známych slovenských producentov: Mira Petrecha, Milana Pavelku, Laca Šeba, Karola Motyku, PD Čachtice. Pri tvorbe jednotlivých cuvée hľadáme harmóniu. Chceme ju nájsť v úprimných vínach s jednoznačnou pečaťou pôvodu a svojským charakterom každého z nich. Ich spoločnou črtou je typický štýl Editio Vinifera: jemnosť, sviežosť, ľahkosť, elegancia a celková vyváženosť chutí."

www.vinalma.sk/editio-vinifera
    


 
____________________________________________________________________________________________________

AGRO-MOVINO

Vinárstvo AGRO-MOVINO, Veľký Krtíš predstavuje najvýznamnejšieho výrobcu vín a pestovateľa hrozna v stredoslovenskej vinohradníckej oblasti. Ponúka viac ako 50 druhov fľaškových vín. Vinohrady vinárstva sú situované v jednej z najekologickejších oblastí Slovenska. Mikroklíma regiónu, pôdne podložie a južné svahy krupinskej vrchoviny dávajú ich vínam ničím nezameniteľný charakter. Vinárstvo AGRO-MOVINO získalo niekoľko medailí na rôznych medzinárodných súťažiach.

 www.movino.sk
 

____________________________________________________________________________________________________

Vinařství BUNŽA
 
Je rodinná firma, založená v roku 1993 ing. Vlastimilom Bunžom a jeho synom Petrom. V súčasnej dobe sa vinárstvo venuje výrobe všetkých kategórií vín, ako vína zemskej, akostné, prívlastkové, slamové a ľadová. Rulandské šedé 2007 a 2008 bolo ocenené na mnohých zahraničných i domácich súťažiach. V našom sortimente vín, tiež nájdete Botrytické vína, ktoré sú veľmi obľúbené. V roku 2000 sme zaviedli výrobu známkového vína Bunžolé, jedná sa o mladé víno, ktoré sa začína predávať v období sviatku svätého Martina.
 
www.bunza.cz
   

____________________________________________________________________________________________________

Vinárstvo Kopeček

Tradícia Vinárstva Kopeček spočíva v malovýrobe vína niekoľkých generácií rodiny Kopečkovej.
Zámerom vinárstva je výroba najmä regionálnych vín zo Skalického vinohradníckeho rajónu. Tradičnými regionálnymi značkami a odrodami, ktoré vyrábajú, sú značkové odrodové vína Skalická frankovka, Skalický rubín, odrodové červené vína Svätovavrinecké, André. Z bielych vín sú to tradičné oblastné odrody Műller Thurgau, Veltlínske zelené a Rulandské biele. Vyrába taktiež čoraz viac populárne ružové vína, najmä z odrody Frankovka modrá.

www.vinarstvokopecek.sk
   

____________________________________________________________________________________________________

VÍNO-MASARYK

Firma VÍNO-MASARYK ® s.r.o. vznikla v roku 1996 na podnet p. Alojza Masaryka, ktorý mal 30-ročnú skúsenosť s vinohradníctvom a vinárstvom. So svojimi spoločníkmi založili teraz už známu firmu v starobylom kráľovskom meste Skalica. Zaumienil si, že naučí Slovákov rozoznávať a piť kvalitné víno najmä domáce, lebo to čo máme doma sa často podceňovalo.
Víno-Masaryk sa orientuje na kvalitu, nie na kvantitu. Vyrába každoročne veľa druhov vín, ale v menších množstvách. Na ponukovom liste majú bežne 20-35 druhov. Biele, červené, ružové, tieto majú akostné, kabinetné, neskoré zbery, výbery z hrozna, bobuľové výbery aj hrozienkové výbery. Sú to špeciálne vína určené pre fajnšmekrov, ale vyberie si tu chuťovo aj cenovo každý.
Víno vyrábajú prírodné bez chemikálií a rôznych prímesí, ktoré zásadne nepoužívame. V rôznych výskumoch sa zistilo, že pôda, kde sú zasadené vinohrady v Skalici, je veľmi špecifická a hlavne odroda Frankovka obsahuje toľko antioxidantov, že je vlastne liečivá.

www.vino-masaryk.sk
   

___________________________________________________________________________________________________

Vinohrady PD Čachtice

Vinohrady PD Čachtice, sa nachádzajú v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti Vrbovský región, na posledných severných výbežkoch Malých Karpát, kde sú vinohradnícke obce Čachtice a Častkovce. Vinohradníctvo v samotnej obci má dlhú tradíciu, ktorá siaha do čias Rimanov. Najväčší rozmach vinohradníctva a vinárstva bol v dobe vlády „Čachtickej pani“ Alžbety Báthoryovej. Toto čachtické červené víno dobylo aj viedenský dvor Márie Terézie. Na tradíciu vinárstva sme nadviazali a aktuálne je naša produkcia limitovaná sériami kvalitných prívlastkových vín z vlastnej produkcie. Obhospodarujeme 42 ha viníc a medzi našich najväčších odberateľov hrozna patrí vinárstvo Mrva&Stanko. Naše vyrobené vína dozrievajú v starobylej pivnici rodiny Nádašdyovcov. Hrozno dopestované v našich vinohradoch spracovávame vo vlastnom pivničnom hospodárstve, hrozno z iných lokalít nenakupujeme. Kapacita pivnice je 10 vagónov, t.j. 100 000 litrov vína. Víno, produkované z našej pivnice, je vyrobené čiastočne riadenou fermentáciou.
 
www.pdcachtice.sk
   

___________________________________________________________________________________________________

GOLGUZ – radosť z vína a priateľov

GOLGUZ je moderné, dynamicky sa rozvíjajúce vinárstvo, založené v roku 2007, vychádzajúce z niekoľko 100-ročnej tradície pestovania hrozna. GOLGUZ patrí do hlohoveckého terroiru, ktorý v širšom kontexte tvorí významnú časť Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Špecifikom tejto vinohradníckej lokality je poloha a blízkosť rieky Váh, ktorá pozitívne vplýva na mikroklimatické podmienky a dotvára tak unikátny charakter tejto vinohradníckej lokality. Vinohrady vinárstva GOLGUZ sú v celkovej rozlohe 230 ha a z veľkej časti sa nachádazjú medzi obcami Bojničky a Dvorníky v lokalite nazývanej Pannonia. Znakom vinohradov Pannonia je zvlnenie, pripomínajú tým známu oblasť Burgundsko. Lokalita vinohradov je rozdelená do 2 vinohadníckych honov TALIČMANY a VEĽKÝ HÁJ.

www.golguz.sk
 
   

 
___________________________________________________________________________________________________

TOKAJ&CO, s.r.o.
 
Spoločnosť TOKAJ&CO, s.r.o. je najväčším producentom tokajských vín na Slovensku. Svojou činnosťou nadväzuje na tradičnú výrobu tokajských vín s chráneným označením pôvodu. Spoločnosť obhospodaruje 156 ha v tokajskej vinohradníckej oblasti, kde sa venuje pestovaniu tradičných odrôd - Lipovina, Furmint a Muškát žltý. Na výrobu vína používa hrozno výlučne z vlastných vinohradov. Víno zreje v tufových pivniciach starých 500 až 600 rokov, pri priemernej teplote 9-12 °C v dubových sudoch. Pýchou firmy je historická vínna pivnica zo 14. storočia, ktorá je Národnou kultúrnou pamiatkou. Vína spoločnosti TOKAJ&CO. sa pravidelne umiestňujú na najvyšších miestach vinárskych súťaží doma a v zahraničí.

www.tokaj.sk
 
___________________________________________________________________________________________________

HR WINERY

Vinárstvo sa nachádza v južno-slovenskej vinohradníckej oblasti v obci Gbelce. V súčastnosti obhospodarujeme 240 ha viníc prevažne na južných svahoch. Pestujeme 24 odrôd, ale do vinárstva na spracovanie sa dostávajú len vybrané odrody najlepšej kvality. základnou podmienkou pri výrobe kvalitných vín je využívanie najmodernejších spôsobov pestovania s redukciou úrody ručným zberom a rýchlym spracovaním hrozna.

www.hrwinery.sk
    
___________________________________________________________________________________________________

Fedor Malík & Syn.
 
Vinárstvo a vinohradníctvo Fedor Malík & syn. Vám ponúka vína z Modry, z Malých Karpát, z našich vinohradov. Vďaka redukovaným úrodám, náročným zeleným prácam a trvalo udržateľnému prístupu bez použitia herbicídov sa nám z hrozna z prvotriednych modranských vinohradov darí dorábať vína s komplexným prejavom. Základom vinifikácie sú moderné technológie s dôrazom na prirodzený vývoj a autenticitu vína. Vína sú určené pre náročných ľudí, ktorí vo víne hľadajú príbeh, myšlienku a charakter.
 
www.fedormalik.sk
      
___________________________________________________________________________________________________

B\V Vinařství Bábíček Vacenovský

Jedinečnosť, poctivosť, dokonalosť, týmto heslom sa riadi vinárstvo Zdeněka Bábíčka a Petra Vacenovského. Hoci sú na trhu pomerne krátko, žnú úspechy nielen na domácom i zahraničnom trhu, a ich víno si rozhodne zamilujete aj Vy. Ich cieľom je produkovať vysoko prívlastkové kvalitné víno z hrozna, vypestovaných na historicky vyhlásených viniciach s výbornou polohou. Vinice s rozlohou 44 ha sa nachádzajú vo vinárskych tratiach Hrubé pole a Náklo (vinárska obec Ratíškovice) a Úlehlé (vinárska obec Mutěnice). Rešpektujú súčasné trendy i historické skúsenosti svojich predkov, čím sa im darí vytvoriť jedinečné víno.

www.vinomorava.sk
   


____________________________________________________________________________________________________

Vinařství Krist
 
Úspešný moravský vinár Tomáš Krist zbiera jedno ocenenie za druhým. Z domácich a zahraničných súťaží si priviezol už zhruba 70 medailí. Nadväzuje na rodinné skúsenosti s výrobou vína, ktoré spracováva najmodernejšími technológiami (metóda riadeného kvasenia s následnou jablčno-mliečnu fermentáciou a doškolováním v dubových sudoch typu barrique). S vinárstvom začal v roku 1996 a počas 15 rokov sa dokázal dostať medzi popredné moravskej vinára.
 
www.vinarstvikrist.cz
 

 
 
____________________________________________________________________________________________________

Chateau Freistadt
 
Chateau Freistadt prináša vína prémiovej rady z Hlohoveckých vinohradov. Hlavným motívom ochrannej značky Chateau Freistadt sú tri ruže, ktoré sú synonymom pre označenie mesta, pretože Hlohovec je mestom ruží. Symbolizujú tradíciu, súčasnosť ale i budúcnosť, ktorá je tu s nami ako kvalitné archívne víno s jeho históriou. Chateau Freistadt ponúka 11 najkvalitnejších odrôd bieleho hrozna a 7 odrôd modrého hrozna, z ktorých pripravili úžasné biele, červené a jedno ružové vínko.
 
www.chateaufreistadt.sk


 
   
                         
              
 
____________________________________________________________________________________________________

Vinařství Štěpán Maňák

Rodinné Vinárstvo zo Žádovic blízko Kyjova, hospodári na devätnástich hektároch viníc v troch vinárskych tratiach, s veľmi priaznivou polohou. Vinice sú ošetrované v systéme integrovanej produkcie. Vinárstvo používa najmodernejšie dostupné technológie, vlastní viac ako 60 barrikových sudov a každý rok 1/3 obnovuje, v týchto sudoch zrejú biele i červené vína a dokonca aj vína slamové. Väčšina vín má rad ocenení, vrátane každoročného zaradenie do Národnej súťaže Salon vín vo Valticiach. Vinárstvo je držiteľom troch šampiónov svetových súťaží pod patronátom OIV v Paríži. Súbežne však väčšina vín z vinárstva získalo ďalšie cenná umiestnenie v domácich i svetových súťažiach.


www.vinarstvi-manak.cz

    
   
 
____________________________________________________________________________________________________

VINIUM a.s.

Spoločnosť VINIUM a. s. Velké Pavlovice je v súčasnej dobe jedným z najväčších výrobcov vín v Českej Republike. Táto spoločnosť vyrástla priamo z koreňov vínnych kríkov, na úrodnej pôde Moravy. Vinium má svoje sídlo v srdci tradičnej vinárskej oblasti - v metropole moravského vinárstva vo Veľkých Pavloviciach; ich víno sa rodí na ploche takmer 2500 hektárov.


VINIUM a. s. sa zameriava na široké spektrum odrôd. Biele vína sa spracovávajú metódou priameho lisovania a riadeného kvasenia. Modré odrody hrozna sú spracované ako tradičnou metódou, tak kvasením vo vinifikátoroch alebo unikátnou modernou technológiou thermo-flash. Vína zrejú v nereze a niekoľko litrov červeného vína zreje v drevených sudoch.
Taktiež vyrábajú exkluzívne kolekcie prívlastkových vín a vybraných akostných vín.
www.vinium.cz
 
____________________________________________________________________________________________________


V rámci výstavy VINUM LAUGARICIO 2015 sa bude konať ...

____________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________

Vážení obchodní partneri,

po mimoriadne úspešnom minuloročnom „vínnom festivale“ klope na dvere nová dekáda. Areál výstaviska Expo Center v Trenčíne sa v dňoch 26. - 27. novembra 2015 stane dejiskom v poradí už 11. ročníka VINUM LAUGARICIO - medzinárodnej výstavy vína, vody a destilátov, ktorá si našla svoje významné miesto medzi vinárskymi podujatiami organizovanými na Slovensku.

Cieľom špecializovanej výstavy VINUM LAUGARICIO je vytvoriť priestor pre prezentáciu vinárskych firiem, výrobcov a dovozcov vína, vody a destilátov, ako aj výrobcov a predajcov zariadení pre vinohradníkov a vinárov, výrobcov obalového i úžitkového skla a doplnkového sortimentu. A zároveň chceme ponúknuť možnosť nadviazať nové kontakty v odbornej a distribučnej sieti s prevádzkovateľmi hotelov, reštaurácií, gastroprevádzok a obchodov ako aj so širokou verejnosťou.

O záštitu nad výstavou VINUM LAUGARICIO 2015 bol opätovne požiadaný minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek. Na príprave odborného sprievodného programu spolupracujeme so Zväzom hotelov a reštaurácií SR, Združením výrobcov liehu a liehovín na Slovensku a Zväzom vinohradníkov Slovenska.

Neodmysliteľnou súčasťou výstavy VINUM LAUGARICIO je odborný sprievodný program, ktorému dominujú súťaže Šampión výstavy VINUM LAUGARICIO v sekcii vína a vody a SPIRIT LAUGARICIO v sekcii destiláty.

Vážení obchodní partneri, výstava VINUM LAUGARICIO poskytuje ideálnu príležitosť na Vašu propagáciu. Budeme radi, keď využijete našu ponuku prezentácie a stretneme sa na výstave v Trenčíne. 

EXPO CENTER a. s., Trenčín
organizátor


 
 


  Print
ELO SYS 2018

23
ELO SYS 2018

24
ELO SYS 2018

25
262728293031GLUTEN FREE EXPO SLOVAKIA 2018

1
GLUTEN FREE EXPO SLOVAKIA 2018

2
345678910
Kalendár výstav   23. mája - 10. júna

A A A