piatok, 25. mája, 14:05
ÚVOD
ZVOLENÁ VÝSTAVA
 
 JAHRADA 2015
Aktuality
Všeobecné informácie
Vstupné
Záštita ministerstva
Nomenklatúra
Sprievodný program
Zoznam vystavovateľov
Katalóg vystavovateľov
Podklady pre vystavovateľov
Logá na stiahnutie
Organizačné pokyny pre vystavovateľov
Fotogaléria
REKLAMA
www.beta.sk
www.pardon.sk
____________________________________________________________________________________________________


Poznáme najkrajšie jablká zo Slovenska

V
priestoroch  výstaviska Expo Center Trenčín sa dnes (23.10. 2015) začal 6. ročník výstavy ovocia, potrieb pre záhradkárov a farmárskych produktov JAHRADA. Na slávnostnom otvorení výstavy o 10.00 h, za účasti Ľubomíra Jahnátka - ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, boli vyhlásené výsledky 14. ročníka slovenskej súťaže profesionálov "JABLKO ROKA 2015", ktorej garantom je Ovocinárska únia SR. Taktiež boli vyhlásené výsledky  20. ročníka celoslovenskej súťaže O najkrajšie jablko, ktorú organizuje Slovenský zväz záhradkárov pre amatérov - milovníkov záhradkárčenia.
Ocenenie JABLKO ROKA 2015 získala
odroda "Evelina" od firmy DANUBIUS FRUCT, s.r.o. Dunajská Lužná

Cenu Najkrajšie jablko získal
Marek Pánis z Lehoty pod Vtáčnikom za jabĺčko odrody BOHEMIA
Do súťaže O NAJKRAJŠIE JABLKO bolo zaslaných 1 729 vzoriek jabĺk, z toho bolo 43 vzoriek vyradených, teda odborná hodnotiaca komisia hodnotila 1 686 vzoriek jabĺk.

Ďalej si návštevníci v prvý deň výstavy mohli vypočuť zaujímavú prednášku prof. Ing. Ivana Hričovského, DrSc. na tému „Novinky v ovocinárskej praxi“. Poradenstvo o druhoch, odrodách a pestovaní ovocných drevín poskytol záujemcom pán Július Adamove. Každý deň majú návštevníci možnosť degustovať vybrané odrody jabĺk a pozrieť si ukážky dekoratívneho vyrezávania ovocia.

 

Jeseň je pre poľnohospodárov a záhradkárov nielen časom bilancovania ročnej úrody, ale aj obdobím sadenia, rezania a vrúbľovania stromov a okrasných drevín. Atraktívnu praktickú školu týchto záhradkárskych prác vedie počas výstavy predseda Slovenského zväzu záhradkárov Eduard Jakubek.

 

____________________________________________________________________________________________________


Výstavisko Expo Center v Trenčíne organizuje už 6. ročník výstavy ovocia, potrieb pre záhradkárov a farmárskych produktov  JAHRADA, ktorá sa bude konať v termíne 23. - 24. 10. 2015. Výstava je už tradičnou oslavou úrody, ovocia a kvalitných potravinárskych produktov s dôrazom na záhradkárske potreby.

V spolupráci so Slovenským zväzom záhradkárov a Ovocinárskou úniou SR pripravujeme sprievodný program výstavy. Pre návštevníkov pripravujeme praktickú školu pre záhradkárov a cenné rady od predsedu Slovenského zväzu záhradkárov Eduarda Jakubeka. Poradí čo je dobré a ako sa starať o jesennú záhradu. Už tradične Vám prinesieme tie najkrajšie jablká a hrušky tohto roka.

Srdečne pozývame nielen záhradkárov ale aj výrobcov a distribútorov zdravých a kvalitných potravín.

EXPO CENTER a.s., Trenčín
organizátor

 

  Print
ELO SYS 2018

23
ELO SYS 2018

24
ELO SYS 2018

25
262728293031GLUTEN FREE EXPO SLOVAKIA 2018

1
GLUTEN FREE EXPO SLOVAKIA 2018

2
345678910
Kalendár výstav   23. mája - 10. júna

A A A