streda, 17. októbra, 01:10
ÚVOD
ZVOLENÁ VÝSTAVA
 
 ŠPORTFESTIVAL 2016
Aktuality
Všeobecné informácie

ŠPORTFESTIVAL 2016

Festival neolympijských športov

17.12. - 17.12.2016
 Slovenská asociácia silných mužov v spolupráci so Slovenskou asociáciou kulturistiky, fitness a silového trojboja pripravila i v tomto roku pestrú ponuku súťaží či športových ukážok. Celé podujatie zastrešuje konfederácia športových zväzov a podporuje Trenčiansky samosprávny kraj. Jeho predseda, Jaroslav Baška, prijal záštitu nad celým športovým dňom.

Už tradične sa akcia zvaná Športfestival, začína silovým trojbojom. Na podujatí sa predstavia pozvaní siloví trojbojári a príde i čerstvý vicemajster sveta v mŕtvom ťahu, Róbert Valach. Ten ako doposiaľ prvý Slovák v súčte jednotlivých váh zodvihol celkovo neuveriteľných  1037,5 kilogramov. Budete môcť získať od Robka i autogram či fotografiu.

Následne začnú svoje prezentácie fitness deti, kde si budete môcť prezrieť akrobatické voľné zostavy detí v rôznych vekových kategóriach. V ďaľšom pavilóne sa začne už tretí ročník majstrovstiev Strednej Európy silných žien. Presvedčíte sa o tom, že tieto ženy nevedia len variť, ale zodvihnút aj napríklad 250 kilogramovú pneumatiku či 100 kilogramovú betónovú guľu! Slovenské farby budú hájiť aktuálne najsilnejšia žena Slovenska, Jana Vašková či tretia z národného šampionátu, Mária Kubičková.

Kúsok od silných žien si návštevníci môžu pozrieť majstrovstvá Slovenska Slovenského zväzu Taekwon Do ITF žiakov od 6 do 10 rokov, starších žiakov od 11 do 14 rokov a juniorov od 15 do 17 rokov. Súťažiť sa bude v štyroch disciplínach, a to – súborné cvičenia (TULY), športový boj (sparing), špeciálne techniky (kopy do výšky na dosky), prerážacie a silové  techniky rukou a nohou (power).

Po silných ženách bude nasledovať Česko – Slovenský pohár silných mužov do 90 kilogramov. Táto kategória zažila svoju premiéru v Zamarovciach na Ostrove, kde sa konali majstrovstvá Slovenska, na výstavisku prebehne súboj o pohár dvoch susedných krajín. Pretekať bude i majster Slovenska, Mikláš Prieložný, generálnym partnerom je spoločnosť TODOS Bratislava. Po silových akciách budú nasledovať ukážky čínskeho Wu-shu alebo domáceho Trenčianskeho klubu karate. V pavilóne 1 na poschodí po súťaži fitness detí nastúpia na pódium bikiny fitnessky, ktoré potešia hlavne mužské publikum, či následne physique muži, ktoré pre zmenu potešia tú ženskú časť divákov.

Vyvrcholením Športfestivalu bude gala show v kontaktnom športe K-1. Taktiež domáci klub Victory gym, pripraví sériu zápasov, kde sa predstavia prevažne domáci zápasníci ako Mirko Trenčiansky či Miroslav Tuhársky. Rozhodcom tejto akcie bude jeden z najlepších fighterov, Martin Pacas. Celú akciu zorganizuje Tomáš Tadlánek, ktorý má za sebou množstvo skvele zorganizovaných podujatí.

Počas celého dňa si budú môcť fanúšikovia Športfestivalu „zastrielať“ z luku, kde v stánku lukostreľby budú pripravené i divácke súťaže, či vyšplhať na horolezeckú stenu zo spolku horolezcov James. Bohatá bude i ponuka vystavovateľov. Svoj stánok si pripravia spoločnosti ako Extrifit, Muscleking, Self nutrition, Biotech USA, Allnutrition, Šmakoun, Kompava, Aone nutrition. Všetky spoločnosti majú pripravených množstvo ochutnávok či darčekov pre návštevníkov podujatia. Prezradíme, že v stánku Allnutrition bude prítomný aj víťaz arnold classic Europe 2016 či master sveta v kulturistike z roku 2009, Jozef Furin. Osobnosti kulturistiky či fitness, ktoré sa zúčastnia Športfestivalu budú známe čoskoro tak sledujte naše stránky www.sportfestival.sk, či udalosť na facebooku Športfestival 2016. Vyvrcholením celej akcie bude tradičný Večer hviezd, na ktorom vystúpi Dara Rolins, moderátorom bude Matej „Sajfa“ Cifra, ocenenia si prevezme desiatka najúspešnejších športovcov v neolympíjskych športoch, či osobnosti kutlúry a športu. Exhibične sa predstaví Tomáš Tabačiar, tešiť sa môžete na bohatý kultúrny program.

Toto všetko zažiteje v Trenčíne, už 17. decembra na výstavisku Expo center. Festival neolympijských športov, ŠPORTFESTIVAL, začína od 10-tej hodiny ráno, Večer hviezd od 19-tej hodiny. Všetky dostupné informácie na www.sportfestival.sk. Tešíme sa na Vás! Športfestival 2016 – tu nemôžeš chýbať!

 
A A A