streda, 17. októbra, 00:10
ÚVOD
ZVOLENÁ VÝSTAVA
 
 ZÁHRADKÁR 2017 - Prvýkrát až do nedele!
Aktuality
Všeobecné informácie
Záštita ministerstva
Nomenklatúra
Sprievodný program
Súťaž Pálenô Matúša Čáka 2017
Katalóg vystavovateľov
Zoznam vystavovateľov
Záväzná prihláška
Prihláška do katalógu
Katalóg doplnkových služieb
Fotogaléria
REKLAMA
www.zahradkar.org
www.beta.sk
www.pardon.sk

ZÁHRADKÁR 2017 - Prvýkrát až do nedele!

23. ročník veľtrhu potrieb pre záhradkárov

5.4. - 9.4.2017
 

Záhradkárov a včelárov prišla do Trenčína (7.4. 2017) podporiť svojou účasťou aj Gabriela Matečná - ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

V rámci návštevy veľtrhu Záhradkár a výstavy Včelár pani ministerka navštívila i expozíciu Slovenského zväzu záhradkárov i Slovenského zväzu včelárov.

 
 
____________________________________________________________________________________________________

CELOSLOVENSKÁ SÚŤAŽ V JARNOM ARANŽOVANÍ
JARNÉ FLORISTICKÉ INŠPIRÁCIE

5. 4. 2017
Expo Center Trenčín
 
Organizátor: Slovenský zväz záhradkárov

Odborná porota:
Ing. Jozef Šimko, PhD. (SOŠ záhradnícka, Piešťany)
Ing. Magda Košútová (PD Flóra, Trenčianske Teplice)
Ľudmila Katónová (PD Flóra, Trenčianske Teplice)

VYHODNOTENIE:

Kategória DOSPELÍ

1.    DISCIPLÍNA - Jarný venček (úprava na zavesenie)
                                1.    miesto: Ing. Janka Dlhopolčeková, Žilina
                                2.    miesto: Anna Liptayová, Zvolen
                                3.    miesto: Anna Juhászová, Košice

2.    DISCIPLÍNA - Jarný pozdrav (úprava na položenie)
                                1.    miesto: Jaroslava Molčanová, Žiar nad Hronom
                                2.    miesto: Anna Liptayová, Zvolen
                                3.    miesto: Anna Juhászová, Košice

Kategória MLÁDEŽ (11 – 15 rokov)

1.    DISCIPLÍNA - Jarný venček (úprava na zavesenie)
                                1.     miesto: Alžbeta Vaľková, Stará Lubovňa
                                2.    miesto: Tomáš Rýzek, Senica
                                3.    miesto: Eliška Pavlovičová, Senica

2.    DISCIPLÍNA - Jarný pozdrav (úprava na položenie)

                                1.    miesto: Eliška Pavlovičová, Senica
                                2.    miesto: Karolína Pravdová, Prievidza
                                3.    miesto: Kristína Šteinerová, Prievidza

 
 

____________________________________________________________________________________________________
 
V Trenčíne sa začal veľtrh Záhradkár
a výstavy Včelár, Poľovníctvo a Zdravý životný štýl


Začiatok apríla patrí už tradične na výstavisku Expo Center Trenčín mimoriadne obľúbenému veľtrhu Záhradkár a výstavám Včelár, Poľovníctvo a Zdravý životný štýl,  na ktorých sa tento rok prvýkrát až do nedele, 5. až 9. apríla, predstaví celkove 247 vystavovateľov.

Slávnostného otvorenia sa zúčastnili Jaroslav Baška (poslanec NR SR a predseda TSK), Gabriel Csicsai (štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR), Jozef Habánik (rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne), Jozef Gašparík (primátor mesta Dubnica nad Váhom), Eduard Jakubek (predseda Republikového výboru Slovenského zväzu záhradkárov), Ľudovít Gál (predseda Slovenského zväzu včelárov), Ján Gramata (riaditeľ Úradu práce sociálnych vecí a rodiny v Trenčíne), Ivan Hričovský (čestný predseda Republikového výboru Slovenského zväzu záhradkárov), Juraj Korček (tajomník Republikového výboru Slovenského zväzu záhradkárov), Jozef Dukes (spoluzakladateľ veľtrhu Záhradkár), Rajmund Rapaič (tajomník oblastnej komory Slovenského poľovníckeho zväzu v Trenčíne)
Július Forsthoffer
(tajomník Združenia výrobcov liehu a liehovín na Slovensk) a za organizítorov privítal všetkých prítomných hostí a návštevníkov Pavol Hozlár (generálny riaditeľ výstaviska EXPO CENTER a.s., Trenčín).

Aj tento rok bol súčasťou slávnostného otvorenia veľtrhu Záhradkár krst knižnej novinky Ovocná záhrada: Práce podľa mesiacov od autorov prof. Ivana Hričovského, Lucie Harničárovej a Borisa Horáka.

 

Záhradkárska sezóna už odštartovala. Aké novinky v sortimente úžitkových a okrasných rastlín, osív, postrekových látok, minerálnych hnojív, skleníkov a malej poľnohospodárskej techniky by Vám nemali tento rok chýbať v záhrade ukáže v poradí už 23. ročník veľtrhu Záhradkár. V spolupráci so Slovenským zväzom záhradkárov pripravili organizátori pre návštevníkov aj bohatý sprievodný program. Atraktívna je Celoslovenská súťaž v jarnom aranžovaní, ktorá sa koná v prvý deň veľtrhu. Nielen pre odborníkov, ale aj pre laickú verejnosť sú určené prednášky – „Novinky v ovocinárskej praxi“ (Ing. Marián Komžík), „Rekonštrukcia ovocných záhrad“ (Ing. Jozef Čerňanský), „Klimatické zmeny a ich vplyvy na Slovensku“ (meteorologička Mgr. Miriam Jarošová), „Pestovanie rezistentných odrôd ovocných drevín“ a „Ochrana rastlín proti chorobám a škodcom“ od Ing. Evy Šidovej, PhD., ktorá zároveň povedie poradňu v oblasti ovocinárstva, kvetinárstva, zeleninárstva a sadovníctva. Aj tento rok príde na veľtrh Záhradkár prof. Ing. Ivan Hričovský, DrSc. a bude viesť s návštevníkmi ovocinárske dialógy. Na otázky právnej poradne budú počas veľtrhu odpovedať pán Juraj Korček a JUDr. Vladimír Zajac. Nebude chýbať ani poradenská služba pána Júliusa Adamoveho o pestovaní a výžive ovocných drevín. Ukážky rezu ovocných stromov predvedie priamo v areáli trenčianskeho výstaviska predseda Slovenského zväzu záhradkárov Ing. Eduard Jakubek. Dospelých návštevníkov môže prvý deň veľtrhu zaujať druhý ročník odbornej degustácie ovocných a obilných destilátov pod názvom „Pálenô Matúša Čáka“ a následne ďalšie dni je pripravená aj laická (návštevnícka) súťaž v ochutnávke destilátov, ktorá sa vyhodnotí posledný deň veľtrhu 9. apríla. Veľtrh Záhradkár je určený pre všetky vekové kategórie. O tom, že aj naša mládež má naďalej blízko k prírode sa budú návštevníci trenčianskeho výstaviska môcť presvedčiť vďaka výtvarnej súťaži študentov na tému PRÍRODA OKOLO NÁS.

 
Spoločne so záhradkárskym veľtrhom sa už dvadsiaty prvýkrát koná výstava VČELÁR, ktorá prinesie prehľad v sortimente včelárskych potrieb a včelích produktov. Vďaka úzkej spolupráci organizátorov so Slovenským zväzom včelárov budú mať návštevníci možnosť počas výstavy ochutnať med a medovinu, ako aj získať nové poznatky prostredníctvom odborných prednášok na témy ako „Včelárenie počas roka“ alebo „Včelie produkty vo výžive a prevencii chorôb človeka – apiterapia, ich spracovanie a senzorické hodnotenie“. Posledné dva dni výstavy sa bude konať aj odborný seminár zameraný na „Súčasnú  situácia  vo včelárstve v SR“, „Nové  smery vo včelárstve“, „Rizikové faktúry úhynu včelstiev“ a „Ošetrovanie včelstiev počas roka“.

Pre milovníkov poľovníctva v rovnakom termíne organizátori pripravili desiaty ročník výstavy POĽOVNÍCTVO, ktorá ponúkne široký sortiment poľovníckych potrieb – nože, poľovnícke oblečenie, obuv a doplnky. Nad výstavou prevzala odbornú garanciu Slovenská poľovnícka komora, ktorá pripravila cez víkend pre návštevníkov aj predstavenie plemien poľovných psov, poľovnícke signály s trubačmi a ukážky zvukových prejavov cicavcov a vtákov.

Na devätnástom ročníku výstavy ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL nájdu návštevníci výrobky zdravej výživy - bio šťavy, smoothies, bylinné a pravé čaje, kávu, sušené plody, bio organické oleje, koreniny, čerstvé ovocie a zeleninu, cestoviny, múky, strukoviny, cereálie, výživové doplnky, ale aj kvalitné cukrovinky obsahujúce len prírodné sladidlá. K dosiahnutiu harmónii nášho tela prispieva prírodný bavlnený textil, ktorý tiež ponúkne výstava ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL ako aj topánky umožňujúce prirodzenú chôdzu. Nebudú chýbať ani prístroje, ktoré v strave vo veľkej miere zachovávajú potrebné vitamíny a enzýmy, masážne zariadenia, prístroje pre zdravé bývanie, prírodná kozmetika a poskytovatelia kúpeľných služieb. Posledné dva dni výstavy sa návštevníci môžu bližšie zoznámiť aj s jógou. Krátke ukážkové lekcie ich naučia základnú dychovú techniku a jednoduché cviky na pretiahnutie tela, ktoré môžu viesť nielen k zlepšeniu vašej fyzickej kondície, ale aj zdravotného stavu a predovšetkým duševnej rovnováhy.
 
Úžasnú jarnú atmosféru týchto výstavných podujatí umocní živá hudba. Pre návštevníkov organizátori zabezpečili autobusovú kyvadlovú dopravu na trase Železničná stanica - výstavisko  a späť. Areál výstaviska Expo Center Trenčín bude otvorený denne od 9.00 do 18.00 h, 9. apríla do 15.00 h.
 
A A A