streda, 17. októbra, 01:10
ÚVOD
ZVOLENÁ VÝSTAVA
 
 ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL 2016
Aktuality
Všeobecné informácie
Nomenklatúra
Zoznam vystavovateľov
Katalóg vystavovateľov
Organizačné pokyny pre vystavovateľov
Záväzná prihláška
Prihláška do katalógu
Katalóg doplnkových služieb
Fotogaléria
REKLAMA
www.pravda.sk
www.pardon.sk
www.beta.sk


V poradí už 18. ročník výstavy Zdravý životný štýl bol v stredu (6.4.) o 10.30 h slávnostne otvorený spoločne s výstavami Záhradkár, Včelár a Poľovníctvo.

Slávnostného otvorenia sa zúčastnili Jaroslav Baška (poslanec NR SR a predseda TSK), Anton Stredák (štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR), Jozef Habánik (rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne), Jozef Gašparík (primátor mesta Dubnica nad Váhom), Eduard Jakubek (predseda Republikového výboru Slovenského zväzu záhradkárov), Ľudovít Gál (predseda Slovenského zväzu včelárov), Miroslav Maxon (predseda Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory), Martin Barbarič (generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR), Ivan Hričovský (čestný predseda Republikového výboru Slovenského zväzu záhradkárov), Juraj Korček (tajomník Republikového výboru Slovenského zväzu záhradkárov), Július Forsthoffer (tajomník Združenia výrobcov liehu a liehovín na Slovensku), Ľudmila Bučková (vedúca služobného úradu a regionálna hygienička Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Trenčíne), František Grácz (výkonný riaditeľ Zväzu chovateľov koní na Slovensku), Jozef Dukes (konateľ spoločnosti Forte Extra a spoluzakladateľ veľtrhu Záhradkár), Rajmund Rapaič (tajomník oblastnej komory Slovenského poľovníckeho zväzu v Trenčíne) a za organizítorov privítal všetkých prítomných hostí a návštevníkov Pavol Hozlár (generálny riaditeľ výstaviska EXPO CENTER a.s., Trenčín).

Tento rok sa na výstavisku Expo Center Trenčín na výstavách prezentuje 243 vystavovateľov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a Chorvátska.

Na výstave ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL nájdu návštevníci výrobky zdravej výživy - bio šťavy, ovocné, bylinné a pravé čaje, cestoviny, múky, strukoviny, cereálie, výživové doplnky, ale aj kvalitné čokolády a cukrovinky. Nebudú chýbať prístroje, ktoré v strave vo veľkej miere zachovávajú potrebné vitamíny a enzýmy, prírodná kozmetika, masážne zariadenia a poskytovatelia kúpeľných služieb.
 

 
 

Na výstave ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL 2016 nájdete ...
____________________________________________________________________________________________________
 
Schweizer s.r.o.
 
Aj tento rok predstaví spoločnosť Schweizer s.r.o. svoje produkty na výstave Zdravý životný štýl.
Ide o prírodné produkty Best of Nature a OK-Plast – prvá  náplasť bez lepidla.
Best of Nature ponúka iba čisto prírodné produkty. Tajomstvom produktov B.O.N. sú jedinečné zmesi a sila prírodných esencií. Používame výhradne prirodzené a neošetrené látky z prírody alebo prírode blízkeho poľnohospodárstva. Pravidelne kontrolujeme neprítomnosť reziduí, a tak môžeme zaručiť absolútnu čistotu ingrediencií. Produkty Yin-Yang neobsahujú syntetické vône, farbivá ani konzervačné látky.
Okrem klasického Yin-Yang Starojaponského rastlinného oleja si tu môžete vyskúšať: Yin-Yang Čínsky bylinný olej: 100% čistý bylinný extra silný výťažok z 13-tich liečivých bylín a rastlín: citrónová tráva, rozmarín, eukalyptus, borovica lesná, fenikel, klinček, levanduľa, mäta prieporná, šalvia, anýz, mäta roľná, borovica horská, smrekové ihličie. Má výhradne jemné hrejivé účinky, je určený výhradne na vonkajšie použitie a vďaka svojmu rozmanitému zloženiu 13-tich bylín má inú vôňu. Yin-Yang Juhokalifornské tekuté zlato: je získavané exkluzívne z prvého studeného lisovania čerstvého semena Simmondsia Chinensis (jojoba), pestovaného v Južnej Kalifornii v certifikovanom ekologickom poľnohospodárstve.
Viac o produktoch Best of Nature nájdete na www.bestofnature.sk.
OK-Plast je prvým obväzom bez lepidla z bavlny a elastanu. Neprilepí sa na rany alebo na kožu, je vysoko elastický a priedušný, odolný voči vode, mastnote a oleju. Ďalej chráni rany pred zašpinením, jeho odstránenie je bezbolestné, je bez lepidla = bez alergie. OK-Plast je vhodný aj pre deti a na výstave Zdravý životný štýl  predstavíme nové druhy s detskými motívmi.
   

____________________________________________________________________________________________________
 
Too Good Projects, s.r.o.

Vychutnajte si power chuťovky a dodajte vášmu telu a mozgu to pravé orechové. Už 6. apríla budete môcť ochutnať v ExpoCenter Trenčín naše mandlové špeciality a mnoho ďalších špecialít.

Či chceme, alebo nie, lepok nám k optimálnemu mentálnemu a fyzickému výkonu nepomôže. Aj keď je citlivosť a intolerancia u každého individuálna, tak u nás sme presvedčení, že je lepšie, ak ho úplne eliminujeme. Zastavte sa u nášho stánku a ochutnajte našu verziu zdravích raňajok, ktoré vás správne naštartujú do dňa. Bude tam na Vás čakať aj tím našich profesionálnych baristov s našou skvelou kávičkou :)

Prídite, tešíme sa na Vás! :)
 
                                        
____________________________________________________________________________________________________
 
Chránená dielňa SMEJO

Enkaustika je hrou farieb, fantázie, zo začiatku aj náhody a prináša veľa prekvapení, radostí, úsmevu na tvári. Nie je potrebné byť umeleckým maliarom a ani mať výrazný talent na to, aby si každý dokázal vytvoriť zaujímavé originálne dielo. Dospelí aj deti si túto aktivitu hneď zamilujú a po prvom obrázku si chcú nakresliť ďalší. Počas celej akcie Vám ukážem a vysvetlím techniku. Sú to veľmi jednoduché ťahy enkaustickou žehličkou, pomocou ktorých si vytvoríte abstraktný obrázok, ktorý si zoberiete domov, aby ste mali peknú spomienku.
 To, čo skúsený maliar nakreslí za niekoľko hodín, my dokážeme za niekoľko minút.
Teším sa na Vás Katka.
____________________________________________________________________________________________________

allexx


Spoločnosť allexx pôsobí v rámci Slovenskej republiky ako veľkoobchod so zdravou výživou, potravinami pre špeciálne diéty.
V našej ponuke nájdete od pečiva, cez cestoviny, múky, strukoviny, koreniny, nápoje, cereálie až po kvalitné čokolády a cukrovinky alebo čaje. To všetko nielen vhodné pre celiatikov, či diabetikov, ale aj pre ľudí so zdravým prístupom k stravovaniu. Potraviny z ekologického poľnohospodárstva, z Fair Trade obchodu, pre vegetariánov, vegánov i vitariánov (RAW).
    


 
Tešíme sa, že pribúda viac a viac ľudí, ktorí si uvedomujú, že strava nám nedodáva len potrebné množstvo energie, ale je aj zodpovedná za stav nášho zdravia.
Naše výrobky nájdete najmä v obchodíkoch so zdravou výživou. Našou snahou je ponúkať kvalitné potraviny s pridanou hodnotou pre každého.

http://allexx.sk/
 
  
____________________________________________________________________________________________________
 
KÚPELE LÚČKY a.s.

KÚPELE LÚČKY a.s.
sú to pravé miesto pre oddych, zlepšenie zdravotného stavu a načerpanie nových síl. Medzi seniormi sú Lúčky veľmi obľúbené, nakoľko sa nachádzajú v krásnom horskom prostredí s čistým vzduchom a v rámci areálu nie je nutné absolvovať dlhú chôdzu. Klienti sa radi vracajú, či už kvôli príjemnej rodinnej atmosfére, kvalifikovanému  personálu, odbornej liečbe s dlhoročnou tradíciou, liečivej minerálnej vode a tiež čistému vzduchu presýtenému vôňou ihličnatých lesov.
Rozhodujúcim činiteľom pri komplexnej kúpeľnej liečbe je termálna minerálna voda kúpeľného prameňa Valentína s teplotou 32 °C a termálna minerálna voda z prameňa HGL-3 s teplotou 37 °C, v prirodzenej forme používaná v bazénoch a aj vo všetkých separátnych kúpeľoch. Od roku 1950 sa kúpele špecializovali len na liečbu ženských a onkologických ochorení, ale v roku 2005 sa znovu vrátili k liečbe ochorení pohybového ústrojenstva.

V súčasnosti liečia tieto indikácie: 
I. Onkologické choroby / III. Choroby tráviaceho ústrojenstva / IV. Choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou / V. Netuberkulózne choroby dýchacích ciest / VI. Nervové choroby / VII. Choroby pohybového ústrojenstva / XI. Ženské choroby / XII. Choroby z povolania
 


  

Minerálna voda je vhodná súčasne aj na pitie a je prístupná nielen ubytovaným hosťom, ale aj širokej verejnosti. K dispozícií sú dva pitné pramene - jeden v interiéri a druhý v areáli, ktoré slúžia na pitnú kúru, ale aj prijemné osvieženie.

Veľmi obľúbený je taktiež celoročne otvorený AQUA – VITAL PARK, ktorého súčasťou je sedací bazén s liečivou termálnou minerálnou vodou s teplotou 36 °C – 38 °C, rekreačný bazén s teplotou vody 28 °C – 33 °C s rozličnými atrakciami (vzduchové sedadlá, protiprúd, vzduchové lehátka, vodná čaša, masážne trysky, chrliče vody, podhladinové osvetlenie) a saunový svet (fínska sauna, mentolová sauna, rímsky parný kúpeľ, Kneippov kúpeľ a tepidárium). V roku 2015 bol rozšírený o nový vonkajší vitálny svet v ktorom pribudla Jacuzza pod holým nebom , ochladzovací bazén a nová fínska sauna. K dispozícii je aj  delený vnútorný minerálny liečivý bazén s teplotou vody 33 –35 °C. Súčasťou AQUA – VITAL Parku je Snack bar so širokou ponukou jedál a nápojov.Minerálna voda prameňa KÚPEĽOV LÚČKY a.s. svojím zložením môže byť indikovaná ako súčasť prevencie a liečby osteoporózy (hlavne spolu s vitamínom D a primeranou pohybovou aktivitou. Prameň má obsah vápnika 606 mg/l (odporúčaná denná dávka pre dospelého je 800-1200 mg ) so zachovaním odporúčaných pomerov s inými prvkami(Mg, Mn, Cu, Zn, Sr,F, Se,Na... nesprávny pomer medzi vápnikom a fosforom, medzi vápnikom a horčíkom, vysoký obsah sodíka... môže byť príčinou zvýšeného vylučovania vápnika močom).
Kúpele sú vhodné pre všetky vekové kategórie, ponúkajú rôzne druhy pobytov – liečebné, liečebno-preventívne, víkendové, seniorské, lyžiarske, silvestrovské, veľkonočné, ale aj pobyt na prevenciu a podpornú liečbu osteoporózy, ktorý je v kúpeľoch veľmi obľúbený.
____________________________________________________________________________________________________

Prírodné kryštál deodoranty

Prírodné kryštál deodoranty (dezodoranty) fungujú na princípe čistej prírodnej ochrany. Na mieste aplikácie zanechajú tenkú vrstvu soli - potasium alum (kameneca). Táto látka bola používaná ako deodorant po stáročia. Zabraňuje rastu baktérii spôsobujúcich zápach v podpazuší bez toho, aby Vám zablokovali potné žľazy. Vaše telo sa naďalej zbavuje nebezpečných škodlivín avšak bez nepríjemného zápachu.
Prírodný kryštál deodorant (dezodorant) je čistý netoxický a hypo – alergénny  kameň, ktorý môže byť aplikovaný kdekoľvek na Vašom tele. Ak máte problémy s nepríjemným zápachom na chodidlách, s prírodným deodorantom kryštál alebo deodorantom sprej tento problém pre Vás prestáva existovať. Jednoducho si namočené chodidlá potriete kameňom, ktorý na nich zanechá jemný filter účinnej alkalickej soli eliminujúcej nežiadúce baktérie. Eliminujete baktérie – eliminujete pachy.
Prírodné kryštál deodoranty (dezodoranty) neobsahujú: Alumínium Chlorohydrát, parabény, alkohol, parfumy, minerálne oleje, propelanty (stlačené plyny v spreji), triklosan
Dôvody, prečo by ste si ho mali hneď zadovážiť
Dlho trvajúca ochrana – 90g kryštálový deodorant Vám pri bežnom každodennom používaní  vystačí na viac ako jeden rok
           
Žiadne biele fľaky – Prírodný deodorant „soľ zeme“ nezanecháva žiadne biele fľaky typické pre komerčné chemicky vyrábané deodoranty.  Povedzte zbohom dňom, keď ste zo svojho obľúbeného čierneho trička drhli biele fľaky po deodorante.
Pohoda pre obe pohlavia (unisex) – naše neparfumované prírodné deodoranty sú ideálnou voľbou pre obe pohlavia. Náš ekologický obal sa vyníma dobre na akejkoľvek poličke.
Vhodné pre vegetariánov a vegánov – Ani jeden z našich kryštálových deodorantov neobsahuje žiadne deriváty zvierat, čo z nich robí ideálnu voľbu aj pre vegetariánov a vegánov.
Žiadne testy na zvieratách – deodoranty „soľ zeme“ nikdy neboli testované na zvieratách. Celá rada deodorantov Crystal Spring („soľ zeme“) bola testovaná  ľuďmi pre ľudí.
Pomoc pri zápachu chodidiel - všetci to dobre poznáme. Myšlienka na naše zapáchajúce chodidlá v spoločnosti nie je veľmi príjemná. Minerál deodorant - účinná pomoc priamo z lona prírody Vás týchto nepríjemných pocitov zbaví.
Cenovo najvýhodnejší kryštál deodorant na trhu - naše prírodné deodoranty Vám zabezpečia 100% ochranu pred potom za najnižšiu cenu na trhu.

www.bohatstvo-prirody.sk
____________________________________________________________________________________________________

A A A